TÜRK HAVA KURUMU
ÇAĞRI MERKEZİ

444 0 845

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin havacılık sanayisini kurmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlama misyonu ile kurulan Türk Hava Kurumu (THK) 1925 yılından beri faaliyetlerini Türk havacılık sektörünün sürdürülebilirliği ve sürekli gelişimini odağına alarak gerçekleştirmektedir.

Türk Hava Kurumu'nun doğal üyeleri arasında Cumhurbaşkanı, Kuvvet Komutanları ve Ankara Valisi bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu THK’nın manevi koruyucularındandır.

Kuruluşundan bugüne yürüttüğü havacılık faaliyetleri ile yüzbinlerce insana ulaşan Türk Hava Kurumu, bu çalışmalarını bağışçılarından aldığı güçle yerine getirmektedir. Siz de Türk Hava Kurumu faaliyetlerine kurban derisi bağışlarınızla çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

Ülkemizin Milli serveti olarak nitelendirilen vatandaşlarımız tarafından bağışlanan Kurban Derisi ve Bağırsak 2860 sayılı yardım toplama Kanuna istinaden her yıl Ankara Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden alınan izin ile Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı ve Türkiye geneline yayılmış şubeleri aracılığıyla ve yılların verdiği tecrübe, birikimle faaliyetlerini başarılı bir şekilde yerine getirmektedir. Milli servetimizin yok olmaması için lütfen derilerinizi tuzlayıp, plastik poşete koymadan güneş almayan serin bir yerde saklamayı unutmayınız.

Kurban derilerinizi bizzat size en yakın şubelerimize ve Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığına giderek makbuz karşılığında veya size en yakın şubemizi arayarak, kurban bayramı süresi içinde adresinizden teslim aldırabilirsiniz.

Şubelerimiz

Şubelerimizin bulunmadığı ilçeler ile ilgili şube yönlendirmeleri için Genel Başkanlığımıza da müracaatta bulunabilirsiniz.

Desteğiniz için teşekkür ederiz.