Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin havacılık sanayisini kurmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlama misyonu ile kurulan Türk Hava Kurumu (THK) 1925 yılından beri faaliyetlerini Türk havacılık sektörünün sürdürülebilirliği ve sürekli gelişimini odağına alarak gerçekleştirmektedir.

Türk Hava Kurumu'nun doğal üyeleri arasında Cumhurbaşkanı, Kuvvet Komutanları ve Ankara Valisi bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu THK’nın manevi koruyucularındandır.

Kuruluşundan bugüne yürüttüğü havacılık faaliyetleri ile yüzbinlerce insana ulaşan Türk Hava Kurumu, bu çalışmalarını bağışçılarından aldığı güçle yerine getirmektedir. Siz de Türk Hava Kurumu faaliyetlerine nakdi bağışta bulanarak çalışmalarımıza destek olabilirsiniz. Nakdi bağışınızı Türk Lirası ve yabancı para cinsinden yapabilirsiniz.

Türk Hava Kurumu, 2860 sayılı yardım toplama Kanuna istinaden her yıl Ankara Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden alınan izin ile Genel Başkanlık ve Türkiye geneline yayılmış şubeleri aracılığıyla ve yılların verdiği tecrübe, birikimle faaliyetlerini başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

Nakdi bağışlarınızı bizzat size en yakın şubelerimize ve Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığına giderek makbuz karşılığında, 1925 veya 1881 SMS numaralarımızı kullanarak 10.00 TL karşılığında yardımda bulunabilirsiniz. Bağışlarınızı yıl boyunca yapabileceğiniz gibi banka hesap numaralarımıza da yatırabilirsiniz.

Hesap Numaralarımız

Size En Yakın Şube

Şubelerimizin bulunmadığı yerler ile ilgili şube yönlendirmeleri için Genel Başkanlığımıza da müracaatta bulunabilirsiniz

Desteğiniz için teşekkür ederiz.