Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin havacılık sanayisini kurmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlama misyonu ile kurulan Türk Hava Kurumu (THK) 1925 yılından beri faaliyetlerini Türk havacılık sektörünün sürdürülebilirliği ve sürekli gelişimini odağına alarak gerçekleştirmektedir.

Türk Hava Kurumu'nun doğal üyeleri arasında Cumhurbaşkanı, Kuvvet Komutanları ve Ankara Valisi bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu THK’nın manevi koruyucularındandır.

Kuruluşundan bugüne yürüttüğü havacılık faaliyetleri ile yüzbinlerce insana ulaşan Türk Hava Kurumu, bu çalışmalarını bağışçılarından aldığı güçle yerine getirmektedir. Siz de Türk Hava Kurumu faaliyetlerine fitre bağışlarınız ile de çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

2860 sayılı yardım toplama Kanuna istinaden her yıl Ankara Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden alınan izin ile Türk Hava Kurumu Genel Merkezi ve Türkiye geneline yayılmış şubeleri aracılığıyla ve yılların verdiği tecrübe, birikimle faaliyetlerini başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

Fitre bağışlarınızı Ramazan ayı içerisinde;

  • » Size en yakın şubelerimize veya Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığına giderek makbuz karşılığında,
  • » Yardım Zarfı Doldurarak,
  • » Web Sitemiz Üzerinden Online Olarak Kredi Kartı ile,
  • » Banka hesap numaralarımıza EFT/Havale Yaparak bağışta bulunabilirsiniz.