Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim YILMAZ , Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa ÇELİK (THK Ayaş Şube Başkanı), Adem HASGÜL, Kenan KENAN, Abdullah KAHRAMAN, Abdurrahman KARATAŞ ve İlkay ÖZDEN, THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal YURTNAÇ'ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim YILMAZ, Türk Hava Kurumu’nun kurumsal yapısından istifade etmek istediklerini, birlikte çalışarak Atatürk’ün koyduğu hedefler çerçevesinde havacılığı sevdirmeyi amaçladıklarını belirtti. YILMAZ, “Elimizdeki topluluklarla birlikte hava sporlarını yaygınlaştırmayı istiyoruz. Burada da en önemli güç, Türk Hava Kurumu’nun kurumsal kapasitesi ve personel gücü ile idari yapısıdır. Bundan sonra da beraber çalışmaktan mutluluk duyacağımı ifade etmek istiyorum” diyerek THK Başkanı Vali YURTNAÇ’a başarılarının devamını diledi.

THK Başkanı Vali Kemal YURTNAÇ’ta ziyaretten memnun olduğunu ifade ederek, sporun federasyonlar kanalıyla yapıldığını, eğitim çalışmalarının Türk Hava Kurumu tarafından yapılmaya devam edileceğini, ulusal ve uluslararası yarışmalarda Türk Hava Kurumu’nun Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile birlikte hareket etmelerinin güç birliği içerisinde Türk sporuna büyük yarar sağlayacağını ve havacılığında bundan fayda sağlayacağını ifade ederek, katılımlarından dolayı konuklarına teşekkür etti.