Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal YURTNAÇ'ın 05.11.2023 tarihli "Göreve Başlama Mesajı"

Saygıdeğer Türk Hava Kurumu Ailesi;

2 Kasım 2023 tarihi itibariyle Ankara 9.Sulh Hukuk Hâkimliği’nin kararıyla, THK Kayyum Heyeti Başkanlığına görevlendirilmiş bulunmaktayım. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, Cumhuriyetimizden 16 ay sonra kurduğu bu büyük ailede, sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyorum.

ATATÜRK'ün 16 Şubat 1925 yılında "Kanatlı bir gençlik yetiştirmek ve sportif havacılığı gençlere sevdirmek" amacıyla "İstikbal Göklerdedir!" şiarıyla kurduğu Türk Hava Kurumu'nda, şube başkanlarımız, saymanlarımız ve genç kanatlarımızla birlikte havacılığı, devletimizin diğer kurumlarıyla el ele vererek hak ettiği düzeye taşıyacağız.

Kurumumuzun aydınlık geleceği için hepimiz el birliğiyle çalışarak, 98 yıllık havacılık tecrübesiyle dünyanın ender örneklerinden biri olan Türk Hava Kurumunun ihtiyaç duyulan eksiklerini tamamlayarak sportif ve genel havacılık alanlarında daha etkin yer almasını sağlayacağız.

Devletimizin Kayyum Heyetine verdiği bu emanete, sizlerle birlikte yeniden hak ettiği değeri vermek ve kurumumuzun havacılığın her alanında daha faydalı olmasını temin etmek amacıyla buradayız. Dünyada ve Ülkemizde büyük bir hızla gelişen havacılığı, aynı hızla yakalayabilmek için tüm paydaşlarla bir araya gelerek yeni bakış açısıyla yeni projeler üreteceğiz.

Onursal Başkanımız olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan başlayarak bütün THK ailesi olarak Türkiye Yüzyılının gökyüzündeki hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle ve heyecanla çalışacağız.

Devletimizin önemli kademelerinde 35 yıl boyunca şerefle yürüttüğüm hizmetlerimi burada sizlerle birlikte Kurumumuz için azimle devam ettirmek istiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Birlikte çalışacağımız Kayyum Heyeti arkadaşlarımla tüm aileyi saygı ve sevgiyle selamlıyor;

Merhaba diyoruz.

  Kemal YURTNAÇ
Vali
THK Kayyum Heyeti Başkanı