IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.Türk firmalarıyla Ukrayna firmaları arasında iş birliğine yönelik anlaşmalara fuarda yeni bir anlaşma daha eklendi.

IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.

Türk firmalarıyla Ukrayna firmaları arasında iş birliğine yönelik anlaşmalara fuarda yeni bir anlaşma daha eklendi.

Türk Hava Kurumu Teknik AŞ ile Ukrayna’nın Ukraspecexport (USE) firması arasında “MI-17 Helikopterleri Yetkili Bakım Kuruluşu” anlaşması imzalandı.

Anlaşmaya Genel Müdürümüz Dr. Cemal BALIKÇI ile Ukrayna Ukraspecexport Genel Müdürü Vadim NODZİRA imza koydu.

Genel Müdürümüz Dr. Cemal BALIKÇI , halihazırda Jandarma Genel Komutanlığı'na ait Mi-17 Helikopterlerinin depo seviyesi bakımlarını USE firması alt yükleniciliğinde başarıyla sürdürdüklerini belirtti. Balıkçı, şöyle devam etti:
“Bu anlaşma ile Jandarma Genel Komutanlığımıza ait helikopterlerin depo seviyesi bakımları Türk Mühendis ve teknik ekibinin kabiliyetleriyle Türkiye’de yerine getirilecek. Aynı zamanda dost ve çevre ülkelerde uçuş faaliyetlerini sürdüren önemli sayıda Mi -17 helikopterlerinin depo seviyesi bakımları Türkiye’de yapılarak, yurt dışına döviz çıkışı önlenecek ve ülkemize önemli derecede teknolojik katma değer yaratılacak.”