Türk Hava Kurumu Üniversitesi Pilotaj Bölümü İle İlgili Kamuoyu Duyurusu

YÖK eski başkanı sn. Yusuf Ziya ÖZCAN son günlerde THK Üniversitemiz ile ilgili mesnedi olmayan çeşitli iddialarda bulunmaktadır. İddiaların kaynağı, kurumu değil kendi çıkarlarını düşünen ve akademik çalışmalar yerine bir takım kurgu ve boş hayallerle günü kurtarmaktan başka özellikleri olmayan eski öğretim görevlileri ve eski çalışanların yalan yanlış bilgileridir.

Adeta benden sonrası tufan mantığında olan, güzide THK'nın varlıklarını akla gelmeyecek çeşitli hile ve yolsuzluklarla soyanların yanında yer alan bu eski güruhun ne kuruma ne de kurumun varlıklarını feda ederek ülkemiz akademik hayatına kazandırdığı alanındaki en önemli ihtisas üniversitelerinden birisi olan THK Üniversitemize zerre faydaları olmamıştır.

THK ve onun şirketleri ve üniversitesi ülkemizin ve uluslararası düzenlemelerin gereği tüm kaide ve kurallara eksiksiz olarak riayet etmektedir.

Mevcut eğitim uçakları ile en kaliteli uçuş eğitimini veren bir kurumun uçaklarının, aslı olmayan ve yukarıda bahsedilen kurumdan ilişiği kesilen kifayetsiz muhterislerin yalanlarına konu edilerek gündeme taşınması en hafif deyimiyle insafsızlıktır. İddia sahibi "...günlerdir haykırıyorum., "diyerek, Sivil havacılık kurallarını harfiyen yerine getiren bir kurumun uçaklarının güvensiz olduğunu, bu uçaklarla gözbebeğimiz ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin uçurulduğunu iddia etmesinin bizatihi kendisinin en büyük haksızlık olduğunu, iddiaların asılsız ve dayanaktan yoksun olduğunu biz de haykırarak kamuoyunun bilgisine sunmak istiyoruz.

Tüm öğrencilerimizi mezun etmek her daim önceliğimizdir. Bu kapsamda pilotaj öğrencilerimizin uçuş eğitimlerini tamamlamak ta vardır. Bunun bahane edilerek üniversitemizin garantör üniversiteye devrini yersiz örnekleri öne sürüp istemenin neye hizmet edeceği, hangi manasız tartışmanın parçası olacağı, üniversitemizin bu yolla yıpratılmasının kime hizmet edeceği de kamuoyunun takdirine maruzdur.

Aziz milletimiz, sizin fedakarlığınızla vücut bulmuş bizatihi sizin kendi varlığınız olan THK'nın tüm kurum ve kuruluşlarının gereksiz tartışma ve polemiklere taraf olmadan size ve cennet vatana hizmetine devam edeceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Cenap AŞÇI
THK Üniversitesi
Mütevelli Heyeti Başkanı