Son Günlerde, Bazı Basın Yayın Organlarında ve Sosyal Medya Hesaplarında Yer Alan Sezgin Baran KORKMAZ ile ilgili İddalara İlişkin Kamuoyu Duyurusu

Son günlerde, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında, kırmızı bültenle aranan Sezgin Baran KORKMAZ’ın Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği’ne THK Kayyum Heyeti tarafından atadığı imasında bulunan haberlerin yer aldığı görülmektedir. Hiç bir araştırma yapılmadan bu konunun gündeme getirilmesinin dürüst gazetecilikle yakından uzaktan bir alakası bulunmamaktadır.

Yapılan araştırmalarda, Sezgin Baran Korkmaz’ın THK Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliğine, 24 Ekim 2016 tarihinde THK Havacılık Vakfı Yönetim Kurulu toplantısında alınan bir kararla atandığı görülmektedir.

Bu kişinin atandığı dönemde THK Kayyum Heyeti görev yapmamakta olup, ilgili tarihte THK Havacılık Vakfı ve THK Genel Başkanı Sayın Kürşat ATILGAN’dır.

Öte yandan, Sezgin Baran KORKMAZ adlı kişi, 24 Ekim 2018’de THK Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği’nden kendi isteğiyle istifa etmiştir. Kayyum Heyeti ise bu tarihden 1 yıl sonra 16 Ekim 2019 tarihinde göreve gelmiştir.

Görüldüğü üzere, THK Kayyum Heyeti’nin Sezgin Baran KORKMAZ’ın THK Üniversitesi Mütevelli Heyetine atanmasıyla hiçbir ilgisi yoktur.

Yapılan atamalar ve istifa ile ilgili evrak kurumlarımızda tarihleriyle birlikte resmi kayıtlarda mevcuttur.TÜRK HAVA KURUMU KAYYUM HEYETİ