Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti, ağır sorunların çözüme kavuşturulması için sarf edilen yoğun mesaiye ek olarak, Türkiye genelinde yer alan 382 THK şubesinin kurumsal kapasitenin geliştirilmesi çalışmalarının daha yüksek standartlarda olması için şubeler ile yoğun diyaloğa ara vermeden devam ediyor.

382 şube başkanı ile yapılan video konferans toplantısına THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap AŞCI, THK Kayyum Heyeti Başkan Vekili Abdullah KAYA ve THK Kayyum Heyeti Üyesi Adnan ZENGİN katıldı.

Fiziki alt yapının iyileştirilmesi, kurumsal kapasitenin yükseltilmesi ve THK algısının tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi daha yüksek seviyelere çıkması için çalışmalarına devam eden THK Kayyum Heyeti, “Türkiye genelindeki şubelerin koşullarının iyileştirilmesi ve vatandaşlarımızla diyalogların geliştirilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Diyalog ve kapasite çalışmalarında şube başkanlarımızın görüşleri bizim için çok önemlidir, onların fikirlerini alıyoruz. 96 yıllık çok büyük ve köklü bir kurumun Genel Merkez ve teşkilatı olarak karşılıklı görüş, beklenti ve projelerimizi ortaya koyuyor, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bölgelerin coğrafi, kültürel yapılarını göz önünde bulundurarak şubelerimizin faaliyetlerini artırılması için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Şubelerimizin ve dolayısıyla Türk Hava Kurumu’nun imajının yeniden en üst seviyeye çıkarılması en büyük hedeflerimizden. Bu kapsamda özellikle taşrada, THK şubelerinin etkinliklerinin yüksek standartlara kavuşturularak, vatandaşlarımızla daha yakın olmalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

THK Kayyum Heyeti’nin kendi arasında yaptığı program çerçevesinde THK Kayyum Heyeti Üyesi Adnan ZENGİN, şube başkanları ile hem yüz yüze, hem de telefonla tek tek görüşmeler yapmaya başladı. Adnan ZENGİN, yaptıkları görüşmelerde elde edilecek bilgiler doğrultusunda şubelerin gerek fiziki, gerekse kurumsal kimlik anlamındaki sorunları ve iyileştirme yönünde yapılacak çalışmalarıyla ilgili somut adımlar atılacağını söyledi.