Türk Hava Kurumu'na TBMM’den Müjdeli Haber

cumhur2

    

         Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a kurumumuz hakkında bilgi arz eden Genel Başkanımız Sayın Kürşat ATILGAN’ın çabaları sonuç vermeye başladı.

         Mecliste kabul edilen torba yasaya göre; Türk Hava Kurumu, kuruluş amaçlarına uygun kullanılmak üzere, mülkiyeti hazineye, kamu kurum ve kuruluşlarına ait taşınmazlar üzerinde 49 yıl süreyle bedelsiz irtifak hakkı tesis edebilme hakkına kavuştu.

          Türk Hava Kurumu bu yasal düzenlemeyle özellikle şube başkanlıklarımızın kiracı olarak faaliyet gösterdiği mülkiyeti Hazineye, kamu kurum ve kuruluşlarına ait taşınmazlarda bundan böyle kira ödemeden hizmet yürütebilecek.

           Bunun yanında, amatör ve sportif havacılık eğitimlerimizin yapıldığı hazineye, kamu kurum ve kuruluşlarına ait sahaların 49 yıllığına bedelsiz olarak Türk Hava Kurumu’na tahsislerinin yapılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kısa bir süre içinde ilgili makamlar nezdinde tahsis müracaatlarımızı tamamlamış olacağız.

           Devlet-Millet dayanışmasının güzel bir örneği olarak tam 92 yıldır Milletimizin hizmetinde olan Türk Hava Kurumu, bu düzenlemeyle çok daha güçlenmiş olarak faaliyetlerini sürdürecektir.

           Başta Onursal Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, katkısı bulunanlara yürekten teşekkür ediyoruz.

           Mensuplarımıza ve Milletimize hayırlı olsun.

 

Copyright © 2017 THK. All Rights Reserved. Designed by www.thk.org.tr