Tokat Hava Şenliği Sona Erdi

THK 3616

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve İl Özel İdaresinin büyük destekleri ile Türk Hava Kurumu’nun düzenlediği Tokat Havacılık Festivali, Yamaçparaşüt Hedef Yarışması Ödül Töreni ile sona erdi. 

Tokat Havacılık Şenlikleri kapsamında RC Model Uçak Akrobasi Gösterileri, Yamaçparaşüt Gösterileri, Sıcak Hava Balonu, Action Fly Paraşüt Kulesi Tokatlılarla buluştu.

Özellikle ödül töreni sırasında Radyo kontrollü model uçak gösterisi izleyenlerden büyük alkış topladı. Gıjgıj Tepesi'nden atlayış yapan yamaç paraşütü pilotları Gaziosmanpaşa Stadyumu'na iniş yaptı. 

Törende konuşma yapan THK Havacılık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız, “Halkımızın yoğun ilgisi ile gerçekleştirdiğimiz Tokat Havacılık Şenliğinde paraşüt atlayışları, yamaçparaşüt yarışması ve model uçak akrobasi gösterileri ile karşınızda olduk. Önümüzdeki yıllar bu faaliyetlerimizi arttırarak sizlerin huzuruna daha güçlü bir Türk Hava Kurumu olarak çıkacağız” dedi. Tokat Havacılık Festivali etkinliği için bizden desteklerini esirgemeyen Valimiz Cevdet Can, Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanımız Adem Dizer ve bütün il genel meclis üyelerimize yoğun gayret ve katkılarından dolayı Türk Hava Kurumu olarak ayrı ayrı teşekkür ederim" diye konuştu. Gökyıldız, Türk Hava Kurumunun önümüzdeki dönemlerde Tokat'ta bir havacılık eğitim merkezi açılması konusunda girişimlerinin olacağını da belirterek, festivalden sonra gerekli girişimlerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ilki yapılan festivalin gelecek yıllarda daha geniş bir yelpazede yapılmasını arzu ettiklerini ifade ederek, “Kurulduğu 1925 yılından bugüne kadar yaptığı prestijli ve kurumsal çalışmalar dolayısıyla Türk Hava Kurumumuzu ve nezdinde Tokat Şube Başkanımızı tebrik ediyorum. Böylesine önemli bir çalışmayı beraber yapmayı düşündük. Tokat’ın ve tüm kurumların bu çalışmaya destek olmaları gerektiğini gördük ve şehrimizin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla birincisi yapılan bu festivale Tokat Belediyesi olarak destek verdik. Biz olayın tanıtım boyutunu çok önemsiyoruz. İki gün boyunca yapılan bu programın ulusal ve yerel gündemde çok yer buldu ve Tokat’ın tanıtımına katkılar sağladı. Başta Valiliğimize ve İl Özel İdaremize de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanımızı da kutluyorum İnşallah bundan sonraki festivalleri daha büyük bir şekilde yapalım istiyoruz” dedi.

Tokat Vali Vekili Mehmet Süphi Küsbeci ise olumsuz hava şartları nedeni ile sekteye uğrayan festivalin önümüzdeki yıllarda daha geniş katılımla yapılmasını beklediklerini dile getirdi. Yapılan konuşmaların ardından ödüllü yamaç paraşütü hedef yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. THK Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız, ilki yapılan festivale katılanlara teşekkür ederek, organizasyonu her yıl düzenli olarak yapmayı arzu ettiklerini kaydetti.

Tokat Yamaçparaşüt Hedef Yarışması Sonuçları

  1. THK Karain Havacılık 7159 Puan
  2. TODEX 7238 Puan
  3. Bafra Hava Sporları ve Gençlik Kulübü 7251 Puan
  4. Zile Sportif Havacılık 8235
  5. Zile Gökyurtay 9000
  6. Turhal Sportif Havacılık 9000

 

 

arrow
arrow

Copyright © 2017 THK. All Rights Reserved. Designed by www.thk.org.tr