Gökyüzü Tutkunları Mamak Model Uçak ve Havacılık Festivalinde Buluşacak

Türk Hava Kurumu (THK) ve Mamak Belediyesi işbirliğinde Mamak Model Uçak ve Havacılık Festivalinde gökyüzü tutkunları bir araya gelecek.

Ortaköy’de bulunan Mamak Belediyesi Model Uçak Pistinde 6 Ekim Pazar günü saat 14.00'de düzenlenecek festivalde, gökyüzü farklı renk ile model uçak ve uçurtmalarla şenlenecek.

7'den 70'e herkesin katılımına açık olan festivalde, vatandaşlar montaj atölyelerinde kendi model uçaklarını yaparak Mamak semalarında havalandıracak.

Bireylere sportif havacılığı sevdirme, problem çözme, akıl yürütme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan festivale katılım ise, tamamen ücretsiz olacak.

Mamak'ta ilk defa gerçekleştirilecek festivalin havacılık alanına merakı olan ve ilgi duyan herkesi bir araya getireceğini belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, "Katılımcılarımız burada model uçak yapımının tüm detaylarını öğrenerek adeta bir mühendislik eseri ortaya çıkartacaklar.

Ortaya çıkardıkları modellerle de gökyüzünde süzülmenin heyecanını yaşayacaklar. Tüm vatandaşlarımızı bu heyecanı birlikte yaşamak için festivalimize bekliyoruz" dedi.

2eee6268 0e03 401c 9972 8a5cafff1f24

Copyright © 2019 THK. All Rights Reserved. Designed by www.thk.org.tr