Türk Hava Kurumu Eğitimde Dünya Markası

Mazisi, şanlı Devletimizin kurulduğu tarihe kadar uzanan Türk Hava Kurumu, 1929’dan beri tam üye olduğu ve şuanda 100’ü aşkın üyesi olan Uluslararası Havacılık Federasyonu(FAI)’nun en saygın üyeleri arasında yer alıyor. Bu saygınlığını, 93 yılda edindiği büyük tecrübesiyle, 2018 yılında da aynı azim ve heyecanla tüm sportif ve amatör havacılık faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

yamactandem

 

Sadece Türkiye’deki değil dünyadaki hava sporları ile ilgilenen sporcuları çatısı altında toplayan Türk Hava Kurumu kurulduğu günden bu yana binlerce pilot yetiştirdi. Bakanlar Kurulu’nun tanıdığı yetkiyle gücünü Tüzüğü’nden alan THK, ülkemizdeki tek Milli Hava Sporları Kontrol Otoritesi (NAC) unvanını taşıyor.

Havacılık alanında dünya markası olan THK, amatör ve sportif havacılık eğitimlerini ulusal ve uluslararası arenada sürdürüyor. Artık eğitim için birçok yabancı, ülkemizdeki tek havacılık otoritesi olan THK’yı seçiyor. 24 Nisan-05 Mayıs 2018 tarihleri arasında FAI onaylı Yamaçparaşüt Tandem (T-2) Sertifika Kontrol Kursu veriyor. Fethiye’de düzenlenen kursa 57’si Türk, 8’i yabancı olmak üzere, toplam 65 sporcu katılıyor.

 

yamactandem2

Kursun sonunda başarılı olan sporculara THK tarafından verilecek olan ve FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) onaylı lisansları sayesinde tüm dünyada belirlenen limitlerde uçuş yapabilecekler.

Copyright © 2019 THK. All Rights Reserved. Designed by www.thk.org.tr