teknofest2019
 

Model Uçak Serbest Uçuş Anadolu Kupası Ödül Töreni Düzenlendi

g1

Türk Hava Kurumu ile Yenimahalle Havacılık Kulübü tarafından Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) takvimde yer alan CAT-2 onaylı “Model Uçak Serbest Uçuş Anadolu Kupası” 29-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara-Gölbası’nda düzenlendi. Yarışma sonrasında dereceye girenlere ödülleri kapanış töreninde verildi.

g2

Kapanış törenine Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, THK Genel Sekreteri Salim Kaya, Gölbaşı Belediyespor Kulüp Başkanı Hayati Çal, THK Teftiş Kurulu Başkanı Yücel Zengin, THK Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Bayram Duman ile çok sayıda vatandaş katıldı.

g3

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, törende yaptığı konuşmada, sporun her dalına önem verdiklerini ifade ederek, "Bu tür organizasyonlarla gençlerin sokaklardan kurtulması ve boş vakitlerini daha bilinçli, güzel, eğlenceli ve eğitsel olarak yapmaları konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Havacılıkla ilgili bölümü kendi spor kulübümüzde de açacağız. Gölbaşı’nda ki gençlerimize de bu sporu yaptıracağız." ifadelerini kullandı.

g4

THK Genel Sekreteri Kaya ise, "Hava sporları her geçen gün ülkemizin her yerinde daha çok bilinir hale geldi. Bu tesadüf değil, Kurum ve kuruma gönül vermiş olanların verdiği emekler ve sürdürülen çalışmalar ile milletimizin büyük destekleri sonucu gerçekleşti." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, dereceye girenlere kupa ve madalyaları Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, THK Genel Sekreteri Salim Kaya, THK Teftiş Kurulu Başkanı Yücel Zengin ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

g5

g6

g7

g8

g9

g10

s11

Programda THK Genel sekreteri Salim Kaya, Gölbaşı Belediye başkanı Fatih Duruay’a plaket takdim etti. Duruay ise THK Gele sekreteri Salim Kaya’ya fincan takımı hediye etti.

s12

s13

s15

s16

Ödül töreni sonrası motorlu yamaçparaşüt, motorlu yelkenkanat ve radyo kontrollü model uçak gösterileri düzenlendi. Hava gösterileri büyük alkış aldı. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

s14

 

 

Copyright © 2019 THK. All Rights Reserved. Designed by www.thk.org.tr