THK Genel Başkanı ve THKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Kürşat ATILGAN, THKÜ Öğrencilerinin Ödül Töreninde Konuştu: Türkiye’nin Vecihi HÜRKUŞ’lara İhtiyacı Var

Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Topluluğu, havacılık sektörünün başarılı kuruluşlarını bir törenle ödüllendirdi. Türk Havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş adına düzenlenen “4. Vecihi Hürkuş Havacılık Ödülleri Töreni”ne, Türk Hava Kurumu Genel Başkanı ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kürşat Atılgan da katıldı.

Törende bir konuşma yapan Atılgan; Vecihi Hürkuş'un ömrü boyunca yılmak bilmeden çalışıp hayallerini gerçekleştirerek Türk havacılık tarihinde müstesna bir yer bıraktığını; cesareti ve vizyonuyla yaşadığımız çağda da ihtiyaç duyulan bir insan portresi ortaya koyduğunu ifade etti.

Vecihi Hürkuş’un 39 yaşındayken Türk Hava Kurumu tarafından mühendislik eğitimi için Almanya'ya gönderildiğini hatırlatan Atılgan, “İşte sevgili gençler THK’nin varoluş sebebi bu. Şimdilerde bu vizyonu THK Üniversitesi ile ortaya koyuyoruz. Günümüzde ülkemizin Vecihi Hürkuş'lara çok ihtiyacı var. THK, hayal kuran, ısrar eden, vazgeçmeyen gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmek için her zaman hazır ve nazırdır. 92 yıldır değişmeyen “İstikbal Göklerdedir” vizyonumuzla kazandığımız tecrübeyi başta THK Üniversitesi üzerinde olmak üzere gençlerimize sunmak için can atıyoruz.” dedi.

THK Üniversitesi öğrencilerince düzenlenen ödül törenine THK Üniversitesi V. Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Sak ile üniversite yönetimi, mütevelli heyet üyeleri, sektör temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Gecede havacılığın farklı dallarında 16 kurum ve kuruluş ödüllendirildi. 

4. Vecihi Hürkuş Havacılık Ödülleri Töreni ödül alan firmalar, THKÜ Yönetimi ve öğrencilerin toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

1

2

3

Copyright © 2017 THK. All Rights Reserved. Designed by www.thk.org.tr